STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La Multi Ani tuturor Starurilor

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptySam Dec 31, 2011 8:42 am

Tuturor va doresc ca anul ce vine sa va aduca noroc cat cuprinde, sanatate maxima, bucurie si lipsa de griji. Va doresc calatorii frumoase alaturi de prieteni adevarati. Va doresc nu doar un an, ci o viata extraordinara!
La Multi Ani!
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyDum Ian 01, 2012 2:13 am

Dooku a scris:
Tuturor va doresc ca anul ce vine sa va aduca noroc cat cuprinde, sanatate maxima, bucurie si lipsa de griji. Va doresc calatorii frumoase alaturi de prieteni adevarati. Va doresc nu doar un an, ci o viata extraordinara!
La Multi Ani!
Multumesc de urale, La Multi Ani tie si celorlalti posesori de marca STAR. Sa va dea Dumnezeu sanatate si multe impliniri in acest an nou!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyDum Ian 08, 2012 5:05 am

Steaua sus rasare... Smile

La multi ani! si din partea mea.
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyMar Ian 10, 2012 10:46 pm


La multi ani!

A facut cineva prima plimbare in noul an?
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Plimbare   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyMier Ian 11, 2012 3:35 pm

Ahoi, eu a-si face o plimbare dar aici vremea nu mi-o permite si in plus la vara recuperez eu km prin multe mutle calatorii!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyJoi Ian 12, 2012 12:31 am

Si eu as face, dar ma stapanesc. Vreau sa mai pot merge pe picioarele mele cand voi fi batran.

Abia astept luna martie...
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyJoi Ian 12, 2012 1:03 am

Sa mergi cu motocicleta iarna nu e nicio placere, cel putin pentru mine nu e.

Nu stiu ce echipament aveti voi. Eu mi-am luat si body care cica are izolare termica, am si mesada la geaca... In principiu corpul sta la caldurica, dar imi ingheata picioarele (chiar si cu ciorap gros de lana tot se intampla) si mai ales mainile (aici e cel mai grav pentru ca manusile sunt destul de subtiri). Nici la scafarlie nu e prea bine. Intra curentul de aer rece si imi lacrimeaza ochii non-stop.

Pe de alta parte nici foarte sigur nu e. Am vazut ca atunci cand e frig nu prea mai poti frana in siguranta. E la fel ca pe ploaie sau mai rau. Asa, cand mergi, te fura si nu iti dai seama, dar daca e sa pui o frana brusca... Iar daca stai sa te gandesti mereu la asta mergi tot timpul cu morcovul adanc infipt.

Asa ca eu prefer sa astept primavara
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Dat cu moto   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyJoi Ian 12, 2012 3:02 am

Ahoi!
Si eu ma gandesc la sanatatea mea si n-am chef sa bag boala in mine.
Dar cand eram pe la inceput eram prea nerabdator si m-am dat chiar cand era zapada pe marginea drumului dar foloseam manusi de ski si asa mi-au inghetat picioarele!

Eu personal prefer sa vina luna aprilie si atunci imi fac tot ceea ce trebuie si ma pun la bagat km in jucarie.
Iar cei care acuma se baga la plimbari mai incolo sigur o sa regrete!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyJoi Ian 12, 2012 3:13 am

Pai la tine sezonul incepe oricum cu o luna mai tarziu si se termina cu o luna mai devreme. Dezavantajul tau ca stai la munte... macar atunci cand e sezon ai bucurii mai mari. La campie n-ai ce sa vezi, iar in Bucuresti numai placere nu e sa mergi cu motocicleta.

Daca stau bine sa ma gandesc, cam in toti anii de cand am motocicleta tot prin Aprilie am inceput. Mereu am zis ca Martie, dar niciodata n-a fost vreme buna.
Sus In jos
Bogmad

Bogmad


Mesaje : 33
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyJoi Ian 12, 2012 2:31 pm

Salutari si de la mine si LA MULTI ANI sanatosi voiosi! De iesit am iesit eu, vreo 60 de km. de treaba prin Buc. pe 29 Dec. si apoi de 2 zile iar nu ma pot stapani, dar pe distante scurte. Ceea ce a zis DStar mai sus este cam...adevarat. Pe 29, intr-o bunavointa larga am fortat o franare sa zicem mai de urgenta. Desi am fost foarte atent cu franele, mi-a fugit spatele intr-o bucla de 3 liiinaa. De mentionat ca aveam cam 30 de km facuti de cand plecasem de acasa, timp mult prea suficient in conditii normale sa incalzesti cauciucurile. Deci sfatul meu daca iesiti pe vreme d'asta este sa fiti foarte atenti cu franele si sa nu depasiti viteza de 50-60 de km. , pt. a putea controla motorul in cazul derapajului.

In rest, de tinuta nu ma plang, atata timp cat este totusi putin soare afara. Pana pe la 5-8 grade ma sui in sa si folosesc cizme inalte spre genunchi din piele extraordinara, American Eagle, izmene termo de la LOuis, jeansi normali, manusi de iarna, cagula dubla cu casca si geaca, mesada, batic, bluza cu guler inalt, etc. Sincer...n-am probleme cu frigul decat daca ma prinde inseratul, dupa 17.00 seara si mai ales pt. ca viziera incepe sa se abureasca deranjant si trebuie sa o mai si deschizi. In rest...drumuri bune fara evenimente nefericite. Doamne ajuta!
Sus In jos
http://www.retbikeromania.ro
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Da   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyVin Ian 13, 2012 5:53 am

DStar a scris:
Pai la tine sezonul incepe oricum cu o luna mai tarziu si se termina cu o luna mai devreme. Dezavantajul tau ca stai la munte... macar atunci cand e sezon ai bucurii mai mari. La campie n-ai ce sa vezi, iar in Bucuresti numai placere nu e sa mergi cu motocicleta.

Daca stau bine sa ma gandesc, cam in toti anii de cand am motocicleta tot prin Aprilie am inceput. Mereu am zis ca Martie, dar niciodata n-a fost vreme buna.
Eu personal cred-ca am mai multe avantaje ca sunt la munte, singurul avantaj care il aveti voi e partea financiara, iar asta e secundara pentru mine.
Apoi eu m-am dat cu moto si in luna februarie dar prefer soarele caldut de aprilie si bucuria noului verde al naturii, voi tot acelasi gri de blocuri si cladiri vedeti....
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor EmptyVin Ian 13, 2012 6:00 am

Bogmad a scris:
Salutari si de la mine si LA MULTI ANI sanatosi voiosi! De iesit am iesit eu, vreo 60 de km. de treaba prin Buc. pe 29 Dec. si apoi de 2 zile iar nu ma pot stapani, dar pe distante scurte. Ceea ce a zis DStar mai sus este cam...adevarat. Pe 29, intr-o bunavointa larga am fortat o franare sa zicem mai de urgenta. Desi am fost foarte atent cu franele, mi-a fugit spatele intr-o bucla de 3 liiinaa. De mentionat ca aveam cam 30 de km facuti de cand plecasem de acasa, timp mult prea suficient in conditii normale sa incalzesti cauciucurile. Deci sfatul meu daca iesiti pe vreme d'asta este sa fiti foarte atenti cu franele si sa nu depasiti viteza de 50-60 de km. , pt. a putea controla motorul in cazul derapajului.

In rest, de tinuta nu ma plang, atata timp cat este totusi putin soare afara. Pana pe la 5-8 grade ma sui in sa si folosesc cizme inalte spre genunchi din piele extraordinara, American Eagle, izmene termo de la LOuis, jeansi normali, manusi de iarna, cagula dubla cu casca si geaca, mesada, batic, bluza cu guler inalt, etc. Sincer...n-am probleme cu frigul decat daca ma prinde inseratul, dupa 17.00 seara si mai ales pt. ca viziera incepe sa se abureasca deranjant si trebuie sa o mai si deschizi. In rest...drumuri bune fara evenimente nefericite. Doamne ajuta!
Sa-ti fie de bine plimbarile, oricum din punctul meu de vedere trebuie prea tare sa te infofolesti si pierzi din controul firesc pe care poti sa-l ai la motor. Oricum mie imi place sa merg cat mai lejer pe moto dar nu renunt la casca integrala si genunchiere!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Continut sponsorizat





La Multi Ani tuturor Starurilor Empty
MesajSubiect: Re: La Multi Ani tuturor Starurilor   La Multi Ani tuturor Starurilor Empty

Sus In jos
 
La Multi Ani tuturor Starurilor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nothing but Jazz
» La Multi Ani de An Nou
» La multi ani IceLord
» La Multi Ani @Bogmad

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Evenimente, Excursii, Intalniri :: Anunturi importante-
Mergi direct la: