STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Intalniri moto 2011

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyDum Feb 13, 2011 1:15 pm

Programul intrunirilor moto 2011

Probabil vor mai fi mici modificari dar cred ca astea sunt.

Hai sa vedem pe unde vreti sa mergem.
Eu recomand Seth on Fire/Cluj, Seawolves/Mamaia si EE MotorShow/Predeal. La astea ma duc in proportie de 90%

Poate ne zice IceLord cum e cu intalnirea de la Gheorghieni si mergem si acolo.
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyLun Feb 14, 2011 5:21 am

DStar a scris:
Programul intrunirilor moto 2011

Probabil vor mai fi mici modificari dar cred ca astea sunt.

Hai sa vedem pe unde vreti sa mergem.
Eu recomand Seth on Fire/Cluj, Seawolves/Mamaia si EE MotorShow/Predeal. La astea ma duc in proportie de 90%

Poate ne zice IceLord cum e cu intalnirea de la Gheorghieni si mergem si acolo.
Trebuie sa vii sa vezi cuvintele sunt de prisos!
Eu personal nu-s cu intalnirile de mare calibru' mai mult sunt cu cele haiducesti, ce inseamna haiducesti: te sui pe motor mergi 300-400-500km intr-o zi seara pui cortul faci o mancarica si bei un pic (in limita decentei ca pentru a doua zi sa o poti lua de la capat) si sa faci asta macar 2-3 zile si din punctul meu de vedere e pur si simplu foarte multumitor.

Eu personal am fost la urmatoarele intalniri:
1. Gheorgheni (nu am evitat-o pentru ca era la mine, dar multi zic ca e mult peste toate)
2. Zetea- Odorhei (locatie faina, dar un pic de zel secuiesc)
3. Radauti, o intalnire mai diferita pentru ca are o parada de 60 de km ceea ce mi-a placut mult
4. Tg Secuiesc (o intalnire bunicica dar nimic iesit din comun)
5. Homorod (locatie faina, intalnire mica dar tot acelasi zel secuiesc)
in rest am auzit de alte intalniri ca asa si asa....dar personal nu ma atrag prea mult intalnirile, exact cum am zis mai sus eu sunt cu haiducestile pentru ca iasa mult mai fain si sunt mai personale!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Bogmad

Bogmad


Mesaje : 33
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyMier Feb 16, 2011 3:13 am

DStar, programul pus de tine nu este complet.

Pe langa cele enumerate de tine, eu mai bifez Timisoara (Road Patrol), Rasnov (Kronstadt Bikers) si Radauti (Bukowina MC). Rasnov este preferata mea all time. Smile

Sus In jos
http://www.retbikeromania.ro
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyMier Feb 16, 2011 4:21 am

Bogmad a scris:
DStar, programul pus de tine nu este complet.

Pe langa cele enumerate de tine, eu mai bifez Timisoara (Road Patrol), Rasnov (Kronstadt Bikers) si Radauti (Bukowina MC). Rasnov este preferata mea all time. Smile


Timisoara e pusa.
Radauti nu a fost anuntata. Pot sa o pun cu semn de intrebare cu data in care a fost si anul trecut.

Rasnov care e? Eu am fost acum 3 ani la Brasov la "celebra" intalnire organizata la targul de vite De atunci dau ignore oricarui anunt de intrunire la Brasov. Poate confund eu. Poti sa imi dai mai multe detalii? Oricum, nici Rasnov nu a fost anuntata inca
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyMier Feb 16, 2011 7:07 am

Bogmad a scris:
DStar, programul pus de tine nu este complet.

Pe langa cele enumerate de tine, eu mai bifez Timisoara (Road Patrol), Rasnov (Kronstadt Bikers) si Radauti (Bukowina MC). Rasnov este preferata mea all time. Smile

Ahoi! Amu' mi-am adus aminte ca am fost anul trecut la Rasnov, da fainuta intalnire si selecta. Am mai fost si la Bikes On Ice si acolo a fost binisor!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Bogmad

Bogmad


Mesaje : 33
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyJoi Feb 17, 2011 2:40 am

DStar...nu stiu despre ce Bv. azici tu, insa la Rasnov, cei de la Kronstadt Bikers au fost mereu niste domni din toate punctele de vedere, iar locatia mi se pare f.f.f draguta.

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=580846&st=50&start=50
Sus In jos
http://www.retbikeromania.ro
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 EmptyJoi Feb 17, 2011 3:37 am

Se pare ca sunt 2 chestii distincte.

Am pus si Radauti si Rasnov, cu semn de intrebare deocamdata pentru ca nu a zis nimeni cand se tin asa ca am pus aceeasi data ca si anul trecut (ajustata la noul calendar)

Ma refeream la asta - Intalnirea de la Prejmer
Am zis ca daca asa arata intalnirile moto din Romania eu nu am ce sa caut la astfel de manifestari. Din fericire a fost doar o exceptie.

Ma rog, am mai luat eu o "exceptie" si cu Timisoara. Astia fac intrunirea intr-o padurice de la marginea orasului - la Dumbravita. Locatia e faina dar asta doar daca nu ploua pentru ca e cam galeata acolo, se strange apa si se transforma totul in noroi. Din pacate la data intalnirii a plouat de a rupt. Asa a fost si acum un an si acum 2 ani. Deci, cu Timisoara mare atentie la starea vremii! Nu le-as reprosa organizatorilor neaparat pentru ca nu pot sa aranjeze ei cand ploua si cand nu. Poate au avut si ghinion caci Timisoara, statistic vorbind, e cel mai insorit oras din Romania. Totusi, poate puteau sa gaseasca alta locatie. Deja acum cred ca o sa le fie mai greu sa ii convinga pe oameni sa vina.
Eu personal o sa ma duc daca nu intervine ceva. Stau la Dumbravita dar la un prieten acasa asa ca nu ma afecteaza ploaia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intalniri moto 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Intalniri moto 2011   Intalniri moto 2011 Empty

Sus In jos
 
Intalniri moto 2011
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La Multi Ani tuturor Starurilor
» Anvelope moto
» 2011 Star Motorcycles | Preview
» STAR Days Europe 2011 Serbia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Evenimente, Excursii, Intalniri :: Propuneri Trasee-
Mergi direct la: