STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyVin Noi 19, 2010 3:18 pm

Bucuresti - Ploiesti (pentru cei din Bucuresti intalnire la Mol/Mc Donalds Otopeni)
Ploiesti - intalnire la Benzinaria Petrom de la iesirea spre Brasov
Ploiesti - Brasov
Brasov - Sfantu Gheorghe
Sfantu Gheorghe - Bixad
In Bixad exista indicator spre dreapta, catre Lacul Sf. Ana (17 km), baile Balvanyos si Targu Secuiesc.
dupa circa 10 km, intr-o curba se desprinde un alt drum (cu indicator de asemenea, Lacul Sf. Ana - 7 km).
Bucuresti -> Bixad ~ 240 km pe sosea buna;
Bixad -> intersectie ~ 10 km pe sosea de o calitate mai slaba;
Intersectie -> camping Sf. Ana ~ 7 km

la Sfanta Ana e zona splendida. Putem sa punem corturile peste noapte acolo

de la Bixad la Gheorghieni mai sunt aprox 100km (mai putin cred). Ori vine si Ice Lord la Sf. Ana ori mergem noi peste el sa ii facem o vizita
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyMar Noi 23, 2010 1:38 pm

DStar a scris:
Bucuresti - Ploiesti (pentru cei din Bucuresti intalnire la Mol/Mc Donalds Otopeni)
Ploiesti - intalnire la Benzinaria Petrom de la iesirea spre Brasov
Ploiesti - Brasov
Brasov - Sfantu Gheorghe
Sfantu Gheorghe - Bixad
In Bixad exista indicator spre dreapta, catre Lacul Sf. Ana (17 km), baile Balvanyos si Targu Secuiesc.
dupa circa 10 km, intr-o curba se desprinde un alt drum (cu indicator de asemenea, Lacul Sf. Ana - 7 km).
Bucuresti -> Bixad ~ 240 km pe sosea buna;
Bixad -> intersectie ~ 10 km pe sosea de o calitate mai slaba;
Intersectie -> camping Sf. Ana ~ 7 km

la Sfanta Ana e zona splendida. Putem sa punem corturile peste noapte acolo

de la Bixad la Gheorghieni mai sunt aprox 100km (mai putin cred). Ori vine si Ice Lord la Sf. Ana ori mergem noi peste el sa ii facem o vizita
Ahoi!
Bixad - Sf Ana are o portiune RUPERE trebuie mers intr-un ritm destul de lent si precaut!
Iar drumul intre Brasov - Bixad ascunde surprieze pentru ca e in constructie si la poduri se lucreaza.
Eu pana la Lacul Sf Ana am 100 de km ceeace nu-i mult, iar daca veniti pana aici la mine sunteti bine veniti numai sa ma anuntati cu 3-4 zile inainte ca sa-mi pot lua liber de la munca!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyMar Noi 23, 2010 9:05 pm

parca doar vre-o 7 km sunt mai prosti in rest e circulabil si Bixad - Sf. Ana

Cu lucrarile de infrastructura nu ne deranjeaza prea mult. Daca sunt semafoare ne strecuram si ne bagam in fata. De abia ca prindem soseaua libera dupa aia.
Eu sper sa ajungem si la Gheorghieni.
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyMier Noi 24, 2010 3:03 am

DStar a scris:
parca doar vre-o 7 km sunt mai prosti in rest e circulabil si Bixad - Sf. Ana

Cu lucrarile de infrastructura nu ne deranjeaza prea mult. Daca sunt semafoare ne strecuram si ne bagam in fata. De abia ca prindem soseaua libera dupa aia.
Eu sper sa ajungem si la Gheorghieni.
Cu grija si cu atentie se poate merge fara probleme portiunea respectiva.
Nu sunt semafoare ci doar indicatoare de ingustare a drumului si de prioritate...
Pai in jurul Gheorgheniului sunt multe de vazut: Cheile Bicazului 30km, Lacu Rosu 27km, salina Praid 50km, lacul Zetea 35km, pestera Sugau 20km....atatea imi aduc aminte momentan!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
adante

adante


Mesaje : 38
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 55
Localizare : Dresda , Germania

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyMier Noi 24, 2010 7:13 am

IceLord a scris:
DStar a scris:
parca doar vre-o 7 km sunt mai prosti in rest e circulabil si Bixad - Sf. Ana

Cu lucrarile de infrastructura nu ne deranjeaza prea mult. Daca sunt semafoare ne strecuram si ne bagam in fata. De abia ca prindem soseaua libera dupa aia.
Eu sper sa ajungem si la Gheorghieni.
Cu grija si cu atentie se poate merge fara probleme portiunea respectiva.
Nu sunt semafoare ci doar indicatoare de ingustare a drumului si de prioritate...
Pai in jurul Gheorgheniului sunt multe de vazut: Cheile Bicazului 30km, Lacu Rosu 27km, salina Praid 50km, lacul Zetea 35km, pestera Sugau 20km....atatea imi aduc aminte momentan!

ahoi,
a propos de Zetea, cand este reuniunea de motoare acolo?
Sus In jos
http://www.moto1.ro/startouring/index_ro.html
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti EmptyMier Noi 24, 2010 8:24 am

adante a scris:
IceLord a scris:
DStar a scris:
parca doar vre-o 7 km sunt mai prosti in rest e circulabil si Bixad - Sf. Ana

Cu lucrarile de infrastructura nu ne deranjeaza prea mult. Daca sunt semafoare ne strecuram si ne bagam in fata. De abia ca prindem soseaua libera dupa aia.
Eu sper sa ajungem si la Gheorghieni.
Cu grija si cu atentie se poate merge fara probleme portiunea respectiva.
Nu sunt semafoare ci doar indicatoare de ingustare a drumului si de prioritate...
Pai in jurul Gheorgheniului sunt multe de vazut: Cheile Bicazului 30km, Lacu Rosu 27km, salina Praid 50km, lacul Zetea 35km, pestera Sugau 20km....atatea imi aduc aminte momentan!

ahoi,
a propos de Zetea, cand este reuniunea de motoare acolo?
Pe la inceputul lunii August si inca nu e sigur ca o sa mai fie acolo....oricum ramane de vazut!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Continut sponsorizat





Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti   Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti Empty

Sus In jos
 
Bucuresti - Lacul Sfanta Ana - Bucuresti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bucuresti - C. Arges, Barajul Vidraru, Balea lac - Fagaras, Brasov, Cheia, Bucuresti
» Bucuresti - Sibiu - Bucuresti
» Intalnire lunara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Evenimente, Excursii, Intalniri :: Propuneri Trasee-
Mergi direct la: