STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Concurs Pepsi

In jos 
AutorMesaj
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Concurs Pepsi Empty
MesajSubiect: Concurs Pepsi   Concurs Pepsi EmptyDum Oct 09, 2011 12:35 pm

Pepsi organizeaza un concurs de idei "Da un refresh vietii urbane"

Am trimis si eu o idee si acum am nevoie de ajutorul vostru sa o sustineti. La fel ca si in alte concursuri de acelasi fel, cel mai mult conteaza ca ideea sa fie populara. Chiar si o idee stupida poate fi valoroasa daca are suficienti adepti. De aceea, fiecare vot e bine venit.

Nu va costa nimic, doar un click -> Mai mult aer

Este vorba despre Car pooling. Nu este inventia mea. In alte tari exista de zeci de ani. Eu am studiat-o acum ceva timp si mi s-a parut foarte interesanta. Cred ca ar putea merge si in Romania foarte bine. Succesul unei astfel de initiative tine foarte mult de felul in care pot fi rezolvate o gramada de mici detalii si, bineinteles, de cat de tare va prinde la public.

La detalii m-am tot gandit. Nu am inca raspuns la toate problemele, dar la majoritatea cred ca am (suficient cat sa fie pusa ideea in practica si sa functioneze). Daca sunteti interesati, putem sa le discutam si aici. Mi-ar fi chiar de folos pentru ca intotdeauna mai multe capete sunt mai destepte decat unul singur.

Cu popularitatea nu stiu ce sa spun. Nu am facut sondaje pe tema asta. Am mai povestit prietenilor si toti au zis ca suna interesant - chiar daca la inceput au parut sceptici, dupa ce am discutat si detaliile au zis ca e Ok. Am zis ca acest concurs organizat de Pepsi este o oportunitate. Sper sa ma sustineti, astfel incat ideea sa devina populara. Un simplu clike suficient. Si daca va place, sa povestiti si altora despre ea.

Ce legatura are cu motociclismul?
In primul rand, motociclistii sunt obisnuiti cu ideea de a calatori impreuna. Daca voi reusi sa pun aceasta idee in practica, va exista in mod sigur o sectiune gratuita pentru motociclisti unde sa putem intra si sa ne planificam traseele.
In al doilea rand, majoritatea avem si masini si mergem cu ele la serviciu zi de zi. Deci...
Car pooling este mai eficient pentru drumuri lungi, in afara orasului. Toti calatorim la un moment dat, in interes de serviciu sau nu si nu putem sa mergem intodeauna cu motocicleta. Deci, n-ar strica o modalitate de transport mai ieftina, nu?
In al treilea rand, de cate ori am plecat cu motocicleta la drum lung, am fost nevoit sa iau dupa mine o gramada de bagaje. Sunt sigur ca de problema bagajelor s-a lovit toata lumea. Ar fi frumos daca am putea gasi o masina care sa ne poata duce macar o parte din bagaje, in loc sa facem stiva pe motor.

si un filmulet de promovare
Sus In jos
 
Concurs Pepsi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Cafenea :: Discutii generale-
Mergi direct la: