STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyMier Feb 02, 2011 3:33 am

Ahoi!
Eu caut un furtun de frana mai lung, cabluri de acceleratie, ambreaj si shock pentru dragstar pentru ca am sa-i pun apehanger.......aveti idei unde gasesc?
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyDum Feb 13, 2011 6:04 am

IceLord a scris:
Ahoi!
Eu caut un furtun de frana mai lung, cabluri de acceleratie, ambreaj si shock pentru dragstar pentru ca am sa-i pun apehanger.......aveti idei unde gasesc?

Vezi ca la Baron's gasesti seturi complete de cabluri si de furtune de frana special pentru ape hanger. Cred ca sunt singurii care s-au gandit la asta pana acum...
Link: http://www.baronscustom.com/catalog/category/25/index.html
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyDum Feb 13, 2011 8:00 am

Dooku a scris:
IceLord a scris:
Ahoi!
Eu caut un furtun de frana mai lung, cabluri de acceleratie, ambreaj si shock pentru dragstar pentru ca am sa-i pun apehanger.......aveti idei unde gasesc?

Vezi ca la Baron's gasesti seturi complete de cabluri si de furtune de frana special pentru ape hanger. Cred ca sunt singurii care s-au gandit la asta pana acum...
Link: http://www.baronscustom.com/catalog/category/25/index.html
Ahoi! Dar de unde sunt baietii? US cumva?
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyDum Feb 13, 2011 8:31 am

[quote="IceLord"][quote="Dooku"]
IceLord a scris:
Ahoi!

Ahoi! Dar de unde sunt baietii? US cumva?

da. USA. si sunt foarte buni.

Cei de la STAR USA am impresia ca au reduceri la ei. Ar trebui sa vedem daca e valabil si pentru noi.
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyDum Feb 13, 2011 12:30 pm

[quote="DStar"][quote="IceLord"]
Dooku a scris:
IceLord a scris:
Ahoi!

Ahoi! Dar de unde sunt baietii? US cumva?

da. USA. si sunt foarte buni.

Cei de la STAR USA am impresia ca au reduceri la ei. Ar trebui sa vedem daca e valabil si pentru noi.
Oricum am gasit la thunder bikes furtun de frana la de 150cm la 150 Lei marca HEL si mi-au zis baietii ca ma suna de indata ce afla restul preturile la cablu' acceleratie,shock si ambreaj....
Oricum multumesc baietii de info. Mai tre sa ma uit mai atent la preturile din US!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Schimb ulei   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 1:24 am

Salut tuturor,

Mentionez ca asta este prima postare pe care o fac pe un forum.

De 3 zile sunt posesorul unui Dragstar 650.

As vrea sa-i fac schimbul de ulei, dar nu stiu unde as putea merge. Voi unde imi recomandati sa merg?

Stau in Bucuresti, cartierul Militari.

Multumesc.

Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 2:23 am

theohood a scris:
Salut tuturor,

Mentionez ca asta este prima postare pe care o fac pe un forum.

De 3 zile sunt posesorul unui Dragstar 650.

As vrea sa-i fac schimbul de ulei, dar nu stiu unde as putea merge. Voi unde imi recomandati sa merg?

Stau in Bucuresti, cartierul Militari.

Multumesc.


uleiul il poti schimba si singur daca nu ti-e frica sa te murdaresti pe maini.
eu pot sa iti imprumut un cric sa ridici motocicleta, ca sa stea dreapta si sa ai loc dedesubt si iti pot spune exact ce sa faci. eu mi-am schimbat singur uleiul de fiecare data.
iti mai trebuie o tavita in care sa incapa 4 litri de ulei.

bineinteles iti trebuie uleiul si filtru de ulei
pentru asta ai mai multe variante:
- faci comanda pe louis - ulei castrol, filtru champion (astea au coduri si cauti dupa modelul tau de motocicleta)
- iei de la Yamaha - ulei yamalube, filtru yamaha (uleiul e mai ieftin, filtrul mai scump decat varianta louis, una peste alta iesi cam la fel ca bani, poate un pic mai ieftin)
- cauti pe net cine vinde ulei Motul iar filtru ar merge Hiflofilter (motul cica ar fi cel mai bun, iar hiflofilter sunt destul de raspandite asa ca se gasesc usor).

La ultima varianta trebuie sa fii un pic atent. Am inteles ca sunt unii care manaresc uleiurile. Trebuie sa cumperi de la cineva de incredere.
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 2:48 am

Multumesc pentru detaliile foarte generoase.

Fiind primul schimb, as fi dorit sa merg la un service. Vreau sa repar un mic defect la o semnalizare pe spate si sa rog mecanicul sa faca si o verificare generala.

MS
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 4:05 am

theohood a scris:
Multumesc pentru detaliile foarte generoase.

Fiind primul schimb, as fi dorit sa merg la un service. Vreau sa repar un mic defect la o semnalizare pe spate si sa rog mecanicul sa faca si o verificare generala.

MS
Ahoi, bun venit in familia STAR; uite un site de unde iti poti lua ulei la preturi decente http://www.motodiscount.ro/ ar fi 20w40 Castrol dar mai sunt si altele.
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 8:28 am

Multumesc pentru urare.

Ma gandesc ca trebuie sa existe un service/mecanic care merita...
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 8:29 am

theohood a scris:
Multumesc pentru urare.

Ma gandesc ca trebuie sa existe un service/mecanic care merita...

care merita sa fie recomandat. Mai greu cu telefonul....
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyJoi Apr 14, 2011 9:24 am

eu nu stiu nici un mecanic.
pana acum n-am avut probleme cu motocicleta iar micile operatii de intretinere le-am facut singur, asa ca n-am avut ocazia sa testez mecanici.

daca nu ai probleme complicate orice mecanic cred ca e bun. de schimbat uleiul sigur oricine e bun.
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Tobe finale   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyVin Iun 17, 2011 12:44 pm

Salut,

Aveti idee unde as putea gasi tobe finale la un pret decent pentru dragstar 650?

Vreau sa le schimb pentru ca si un scuter de aude mai tare...

Multumesc
Sus In jos
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyVin Iun 17, 2011 1:46 pm

Uite o idee de finale de calitate: http://www.cruisercustomizing.com/detail.cfm?model_id=33&Category_ID=4&manufacturer_ID=7&product_ID=4360&sblid_name=Jardine___in__Slashcut_Drag_Pipes___Yamaha_V_Star_____Drag_Star_____to______Non_CA_____to____for_Yamaha_650_V_Star_Custom

Jardine se pare ca si-a incetat activitatea, asa ca poti gasi inca evacuari ramase in stoc, pe la diverse firme, cu preturi foarte bune.
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptySam Iun 18, 2011 4:36 pm

Multumesc pentru raspuns.

Sunt cam scumpe si trebuie sa le comand si din capatul celalalt al lumii...

Ma gandeam daca pot sa gasesc ceva autohton, macar in emisfera estica Smile

As apela la metoda romaneasca: iau surubelnita si ciopartesc toba, dar daca o sa mai am nevoie de ele?

Sus In jos
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptySam Iun 18, 2011 6:08 pm

Incearca sa iei legatura cu baietii de la Dynamite Brothers: https://www.youtube.com/user/DynamiteBrothers1

Sunt in Bucuresti si se ocupa de tot felul de customizari pentru cam orice bike. Poate iti pot construi niste finale din inox, material cu care ei lucreaza de obicei, si lucreaza destul de bine.

Telefon 0722518718-Rados / Cristi 0740592777.
Sus In jos
theohood

theohood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Dragstar :: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptySam Iun 18, 2011 6:17 pm

Neatza.

Asa ceva cautam. O sa iau legatura cu ei.

Multumesc!
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptySam Iun 25, 2011 10:18 am

Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyMar Iun 28, 2011 4:09 am

Va rog frumos sa va uitati si sa ma ajutati, pentru ca e o dilema pentru mine ce lipseste de acolo!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyMar Iun 28, 2011 12:31 pm

icelord, dar in manual nu zice nimic?
daca nu le ai pot sa ti dau eu si owner's manual si service manual
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar EmptyMier Iun 29, 2011 1:23 am

DStar a scris:
icelord, dar in manual nu zice nimic?
daca nu le ai pot sa ti dau eu si owner's manual si service manual
Am si eu astea, dar nu reusesc sa gasesc ca ce ar putea sa fie, asta-i buba!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Continut sponsorizat





Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty
MesajSubiect: Re: Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar   Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar Empty

Sus In jos
 
Piese, accesorii si diverse pentru Dragstar
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Piese dragstar 1100
» Switch frana fata pentru stop Dragstar 650
» Vand Yamaha Dragstar Dragstar XVS 1100
» cdi yamaha dragstar 1100
» Site-uri utile cu diverse

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Discutii tehnice :: Dragstar-
Mergi direct la: