STAR Touring Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


STAR Touring & Riding Association este organizatia oficiala internationala a Star Motorcycles/Yamaha. Acesta este forumul detinatorilor si iubitorilor Star
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 updateuri www.moto1.ro/startouring

In jos 
+2
Dooku
Admin
6 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 20
Data de inscriere : 13/11/2010

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptySam Noi 20, 2010 7:20 pm

about us/members-> about us/people
despre noi/membri -> desrpe noi/oamenii


am adaugat 3 prieteni noi - Alex Popa, Dana Anghel, Dan Mandru. Le multumim ca sunt alaturi de noi

about us/members say
despre noi/membrii spun


Emil a adaugat cateva ganduri personale

galery/members bikes
galerie/motocicletele noastre


poze cu motocicletele prietenilor nostri

info/touristic
info/turistice


scurta prezentare a zonei Calarasi
Sus In jos
http://star.forumers.ro
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 20
Data de inscriere : 13/11/2010

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptySam Noi 20, 2010 9:33 pm

links/
legaturi/


am pus cateva legaturi utile
Sus In jos
http://star.forumers.ro
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 20
Data de inscriere : 13/11/2010

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyDum Noi 21, 2010 7:16 pm

am schimbat stema

acvila romaneasca -> harta+tricolorul

cred ca asa o sa ii placa si mai mult lui Csaba Smile



am adaugat un fundal cu cerul instelat. pai ori suntem stele ori nu mai suntem, nu?
Sus In jos
http://star.forumers.ro
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyMier Noi 24, 2010 9:40 pm

Cred ca totusi era mai interesanta acvila decat harta. Parca se integra mai bine cu logo-ul Star Riding...
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 3:28 am

momentan am belit tot site-ul. cei de la STAR au spus ca daca nu suntem chapter oficial nu putem sa folosim insemnele lor asa ca am sters tot ce am facut. sa speram ca o sa o revolvam pana la urma intr-un fel
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 11:55 am

DStar a scris:
momentan am belit tot site-ul. cei de la STAR au spus ca daca nu suntem chapter oficial nu putem sa folosim insemnele lor asa ca am sters tot ce am facut. sa speram ca o sa o revolvam pana la urma intr-un fel
Auci, apoi e marca inregistrata si de aia te-au bagat la colt! Oricum cu timpul devine oficial!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 4:22 pm

Nici o problema pana aici, putem sa pastram insemnele Star si sa denumim clubul Star Riders (tot am eu un astfel de patch pe geaca, hi, hi...) si nu mai poate sa caraie nimeni.
Asadar, doar temporar, putem sa ne numim Star Riders Romania, pana va fi oficializat Star Touring & Riding Romania si gata. Rolling Eyes
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 4:54 pm

Sincer sa fiu pe mine m-a cam enervat putin chestia asta.
Lasand la o parte cat am muncit ca sa fac site-ul ala, despre ce vorbim pana la urma? Am folosit insemnele STAR ca sa obtin eu vre-un avantaj? Nu pentru ei am facut reclama? Continea site-ul ceva cu care sa se rusineze?

Cand am faxut prima pagina le-am trimis si lor link sa vad ce parere au. N-a zis nimeni nimic atunci despre trademark. Daca ziceau atunci macar stiam o chestie si nu mai munceam ca prostul sa fac si celelalte pagini.

Site-ul il putem reface si cu forte proprii. Pana la urma putem noi sa facem niste poze frumoase cu motocicletele noastre. Daca sunt poze cu motoarele noastre nu mai are nimeni cum sa aiba pretentie la copyright. In principiu pozele le puteam lasa asa cum au fost pentru ca nu Yamaha a comentat ci STAR. Daca as vrea sa fiu "gica contra" si sa imi bat joc de ei le pot demonstra ca pot pune sigla lor pe site-ul nostru si nu au ce sa imi faca - fac o poza cu vesta mea si cu patchul de pe spate: e vesta mea, pe patch am dat bani deci e al meu, fac poza cu aparatul meu, poate comenta careva ceva?

Acum sa luam si partea buna a lucrurilor. Daca ma enerveaza cineva eu nu ma abtin si spun ceea ce am de spus, bineinteles intr-un mod civilizat. Ca atare, le-am cerut frumos scuze pentru ca am folosit logo-urile lor fara sa fi avut dreptul de a o face dar in acelasi timp le-am ridicat urmatoarea problema - sunt sau nu sunt owners group oficial pentru Yamaha? De ce am spus asta. Pe site-ul www.starmotorcycles.com apare ca STAR e owners group oficial dar pe site-urile Yamaha Motor Company (nici Europa, nici Romania nici in alta parte in afara de USA) nu apare. Cand am vorbit prima data cu cei de la Yamaha Romania nici nu auzisera de STAR. A trebuit sa le povestesc eu ce si cum si sa le arat site-urile si cardul de membru. Ca atare, inteleg ca STAR sa aiba pretentii ca e mare organizatie serioasa dar hai sa se si mobilizeze un pic si sa demonstreze asta. Daca tot au pretentia ca au trademark pe logo-uri ia hai sa isi promoveze singuri interesele, impreuna cu Yamaha, pentru ca nu scrie nicaieri ca trebuie sa fac voluntariat pentru ei.

In fine, ideea e nu sa ne certam pentru ca nu asta e scopul nostru. Dimpotriva, scopul nostru este sa ne unim cat mai multi iubitori ai Star. Pana la urma o sa facem chapter oficial si odata cu asta va disparea orice problema legata de copyright si toata lumea va fi fericita. Mergem la anul in Ungaria, ne intalnim cu Csaba (asta e Directorul Regional) si bem impreuna o bere.

IceLord, tu le vorbesti pe ungureste? Poate daca il luam pe limba lui o sa fie mai putin scortos. Glumesc, nu cred ca Csaba a insistat cu copyrightul ci aia din America.
Sus In jos
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 6:18 pm

Ok, pana la urma, cati membri sunt necesari minim pentru a infiinta un chapter?
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 6:24 pm

6
Sus In jos
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 7:57 pm

Aha. deci ne-ar mai trebui 3 membri. Sunt sigur ca vor veni pana la primavara. Cred ca vor fi si mai multi chiar.
Sus In jos
adante

adante


Mesaje : 38
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 55
Localizare : Dresda , Germania

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Noi 25, 2010 10:24 pm

Dooku a scris:
Aha. deci ne-ar mai trebui 3 membri. Sunt sigur ca vor veni pana la primavara. Cred ca vor fi si mai multi chiar.
neatza!

da, probabil ca vor mai fi membri pana la primavara dar ideea era de a-i informa si atrage cu site-ul asta. acum arata ciuntit, asa cum spunea Radu.
pe de alta parte discutiile cu eventuali parteneri altfel le porti cand ai calitatea de chapter oficial.
Intr-adevar discutasem cu Radu sa nu mai facem eforturi de a atrage neaparat alti membri doar pentru a avea quorum. Am putea face totusi intalniri cu niste oameni interesati, vorbeam de ex. despre Bogmad si XVS650.
si , Icelord-ule cand vii tu prin zona sa te vedem la ochi?

nu, nu cred ca Csaba a pus problema, americanii aia au niste chestii mai fixe in cap in ce priveste copyright-ul, in loc sa se gandeasca la avantajele promovarii clubului lor, ei pun frane. imi pare sincer rau pentru nervii si efortul lui DStar, dar sigur nu e degeaba.
Sus In jos
http://www.moto1.ro/startouring/index_ro.html
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: ....   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Noi 26, 2010 11:33 am

Ahoi!
Americanii au fixuri mari de tot si se gandesc la "plecaciuni" de aia au obtinut atatea in lumea asta (oricum asta-i alta discutie).
Sa revin la subiect, treburile astea necesita timp, vizite la alte chaptere....etc poate dura chiar 1,2 ani si poate mai mult; iar cu privire la limba maghiara pot sa zic ca ma descurc dar nu ma consider avansat si pot sa va zic ca limba maghiara din Ungaria difera de cea care se vorbeste la noi, ce se vorbeste la noi e un fel de regionalism mai complicat, dar cred-ca ne-am intelege cat de cat!
Cu privire la intalnire sigur o sa ne intalnim daca Dumnezeu ne da zile pirat
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Noi 26, 2010 1:36 pm

Am mai primit un email de la csaba dar cred ca e scris de americani

Ne explica ei ce inseamna trademark si pe urma ne zic ca sa nu ne plangem pentru cei 48$ anual pentru ca aia din HOG platesc 500$ pentru patchul lor (cred ca confunda niste chestii, s-ar putea sa aiba dreptate cu 500$ dar in HOG exista termenul de membru pe viata si cred ca cu 500$ cumperi un astfel de membership, ma indoiesc ca trebuie sa dai 500$ in fiecare an) si ca in Hell's Angels trebuie sa le cari berile si sa fii negrisorul membrilor plini timp de vre-o 3 ani de zile cel putin ca sa poti sa devii si tu unul. Adica, in concluzie, ca sa fii STAR e ieftin ca braga si nici nu trebuie sa fii sclavete. Ceea ce nu inteleg ei este ca pe mine ma doare'n fund de cluburile lor din America. Eu vreau sa fiu membru in Owner's Group Yamaha si atat. Daca nu se poate nu ma intereseaza sa ma inscriu in nu stiu ce club de renume. Ce, daca nu sunt in nici un club nu pot sa merg cu motocicleta? Vreau in Owner's Group pentru ca e Owner's Group si imi plac motocicletele Yamaha nu pentru altceva.

In fine, o sa mergem la vara in Ungaria sa il vizitam pe Csaba, bem o bere impreuna (daca face cinste bem mai multe Very Happy) si o sa ne imprietenim noi. Nu e baiat rau Csaba.

Cu site-ul nu m-am suparat ca au zis ca nu am voie sa folosesc logo-urile lor ci ca au zis prea tarziu dupa ce m-am muncit si am facut tot site-ul. Puteau sa zica dupa ce au vazut prima pagina si atunci nu as mai fi continuat. In fine, nu e munca in zadar - am salvat versiunea veche si in prima zi in care o sa avem Chapter oficial vom avea si siteul gata ca nu va trebui sa dau decat copy/paste
Sus In jos
Dooku

Dooku


Mesaje : 41
Data de inscriere : 22/11/2010
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Noi 26, 2010 2:23 pm

Pai si cum au tras ei concluzia ca s-ar plange cineva de cotizatia anuala de... 48 USD? Just curious...
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Noi 26, 2010 3:05 pm

pentru ca le-am zis ca multi dintre cei pe care i-am contactat mi-au servit placa "pentru ce motiv sa dau 48$ pe an daca nu primesc nimic in plus", ceea ce este foarte adevarat.

Acum nu cred ca cei 48$ sunt motivul principal. Cand am trimis mesajele prima data am zis ca lasam deschise 2 optiuni - STAR cu taxa de membership si ISRA fara nici o taxa. Daca s-ar fi inghesuit lumea in ISRA atunci puteam sa trag concluzia ca taxa e de vina si ca nu are lumea bani ca e criza.

De fapt oamenii nu s-au aratat interesati asa in general. Din pacate Romania e stapanita de blasaj. Nu vreau sa generalizez dar parca pe oriunde te duci vezi numai fetze triste, incruntate sau resemnate. Romanii nici nu prea mai au incredere in organizatii sau asociatii si nici nu prea sunt obisnuiti sa lucreze in echipa.
Se uita prea mult la televizor si daca i-au dezamagit toate partidele politice sau nu stiu ce organizatii pretins umanitare proiecteaza in mod automat imaginea pe care si-au facut-o asupra oricarei noi initiative. Iar cu lucrul in echipa... prea multi tzepari in jurul nostru, prea multi idioti care vor sa se impauneze cu titlul de presedinte (macar la scara de bloc dar sa i se spuna si lui domnu' pres) pe undeva e normal ca te apuca scarba si nu mai vrei sa auzi decat de tine si de cativa prieteni pe care ii ai.
E normal ca oamenii sa fie reticenti.
Pana la urma o sa facem si STAR oficial. Este nevoie de timp, asta e. Am vrut sa ardem un pic etapele dar poate e mai bine asa mai ardeleneste... incet, incetisor.

Pe de alta parte am vrut sa le pun si eu problema exact asa celor de la STAR - ce primeste un viitor membru pentru 48$? Ei in USA si-au facut cateva avantaje dar in Romania... pauza. Eu sunt membru de 2 ani si in afara ca mi-am cumparat niste zdranganele de la ei nu am simtit nici o chestie. Nici macar nu s-au obosit sa imi dea un mail din asta standard de sarbatori sau de ziua mea. Macar atat si m-as fi simtit foarte bine.
Cu timpul o sa ne cream si noi propriile avantaje aici, pe plan local. Asta fara discutie. Doar ca ma astept sa miste si ei ceva la nivel de organizatie.

Au motivat ca au si ei cheltuieli pentru ca la headquarter au nevoie de cativa angajati cu norma intreaga ca sa poata manageria situatia. Perfect de acord, este foarte rezonabil. Dar nene, sa managerieze si pentru restul lumii nu numai pentru burta lor in USA. I-am zis lui Csaba ca ideal ar fi ca banii care se strang din cotizatiile membrilor din Europa sa ramana in Europa, macar o parte din ei, sa ne ptem misca si noi mai cu talent (daca vrem STAR DAYS in Europa e nevoie de niste cheltuieli de organizare, nu? si daca vrem sa fie un "big event" atunci si cheltuielile sunt "big" si nu cred ca se descurca nici ungurenii chiar asa de bine cu banii)
Sus In jos
adante

adante


Mesaje : 38
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 55
Localizare : Dresda , Germania

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptySam Noi 27, 2010 2:08 am

da, finalmente chiar nu pare om rau Csaba si m-as bucura sa-l intalnim. si sa facem ceva adevarat in domeniu. doar ca avem nevoie de sustinatori, de participanti.
oricum, incetisor asa, cine se aseamana se aduna.
Sus In jos
http://www.moto1.ro/startouring/index_ro.html
Jardi

Jardi


Mesaje : 8
Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 50
Localizare : Pitesti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyMier Dec 01, 2010 7:51 am

sa inteleg ca pentru un chapter Romania trebe mers la curtea ungara, ca Csaba e sef pt Europa, parca era vorba de un club de owner nu 1%, nu-mi place ideea, eu cand am devenit membru Star nu am pupat pe nimeni in kur, pur si simplu am achitat cotizatia anuala, si mi-am platit separat patch-ul mare.
trebuie sa existe si alta solutie, mie in mailul raspuns de acum ceva ani pt infiintare Star Romania mi-au spus numai de formarea unui grup de bikeri, membrii Star, si ne fac chapter daca vrem.
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyMier Dec 01, 2010 11:28 am

Jardi a scris:
sa inteleg ca pentru un chapter Romania trebe mers la curtea ungara, ca Csaba e sef pt Europa, parca era vorba de un club de owner nu 1%, nu-mi place ideea, eu cand am devenit membru Star nu am pupat pe nimeni in kur, pur si simplu am achitat cotizatia anuala, si mi-am platit separat patch-ul mare.
trebuie sa existe si alta solutie, mie in mailul raspuns de acum ceva ani pt infiintare Star Romania mi-au spus numai de formarea unui grup de bikeri, membrii Star, si ne fac chapter daca vrem.


Nu. Nu e chiar asa. Sunt niste reguli clare pentru a infiinta un chapter. Una din barierele pe care nu le putem depasi deocamdata este numarul minim de membri.
Greseala e a mea pentru ca am vrut sa ard niste etape si sa anticipez.
Intre timp ne-am mai lamurit. Am lasat-o si eu mai moale dar nici ei (ma refer si la Csaba si la aia din US) nu mai sunt asa scortosi. Acum incercam sa gasim niste variante sa putem promova STAR in Romania dar sa nu incalcam nici regulile lor interne. Au si ei dreptatea lor, daca incep sa faca exceptii de la reguli dupa aia incet incet se face haos.

Deci acum au zis ca pot folosi sigla lor si sa fac site-ul cum vreau, mai putin chestia aia cu "official chapter of STAR". Mie mi se pare rezonabil. Oficial inca nu suntem un chapter asa ca e corect.
Chestia e ca nu am avut timp sa schimb iarasi toate pozele. Imi pare rau dar toata joaca asta de-a uite logo-ul nu e logo-ul e time consuming pentru mine. Din gura e mai usor sa zic dar trebuie sa iau la mana iarasi fiecare imagine si nu sunt putine
Sus In jos
IceLord

IceLord


Mesaje : 159
Data de inscriere : 17/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Gheorgheni Harghita Romania

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyJoi Dec 02, 2010 8:10 am

DStar a scris:
Jardi a scris:
sa inteleg ca pentru un chapter Romania trebe mers la curtea ungara, ca Csaba e sef pt Europa, parca era vorba de un club de owner nu 1%, nu-mi place ideea, eu cand am devenit membru Star nu am pupat pe nimeni in kur, pur si simplu am achitat cotizatia anuala, si mi-am platit separat patch-ul mare.
trebuie sa existe si alta solutie, mie in mailul raspuns de acum ceva ani pt infiintare Star Romania mi-au spus numai de formarea unui grup de bikeri, membrii Star, si ne fac chapter daca vrem.


Nu. Nu e chiar asa. Sunt niste reguli clare pentru a infiinta un chapter. Una din barierele pe care nu le putem depasi deocamdata este numarul minim de membri.
Greseala e a mea pentru ca am vrut sa ard niste etape si sa anticipez.
Intre timp ne-am mai lamurit. Am lasat-o si eu mai moale dar nici ei (ma refer si la Csaba si la aia din US) nu mai sunt asa scortosi. Acum incercam sa gasim niste variante sa putem promova STAR in Romania dar sa nu incalcam nici regulile lor interne. Au si ei dreptatea lor, daca incep sa faca exceptii de la reguli dupa aia incet incet se face haos.

Deci acum au zis ca pot folosi sigla lor si sa fac site-ul cum vreau, mai putin chestia aia cu "official chapter of STAR". Mie mi se pare rezonabil. Oficial inca nu suntem un chapter asa ca e corect.
Chestia e ca nu am avut timp sa schimb iarasi toate pozele. Imi pare rau dar toata joaca asta de-a uite logo-ul nu e logo-ul e time consuming pentru mine. Din gura e mai usor sa zic dar trebuie sa iau la mana iarasi fiecare imagine si nu sunt putine
De acord cu ei si textul scris de tine, nici nu ma mira faptul ca sunt niste reguli impuse de ei si mi se pare ok ca au impus niste reguli. Dar din momentul cand in Romania va fii un chapter oficial or sa vin obligatii,drepturi, responsabilitati si nu stiu cati or sa fie dispusi sa le ia in calcul!
Sus In jos
http://icedwhitewolf.hi5.com
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Dec 03, 2010 4:21 pm

bun.

Am facut mici modificari. Acum arata aproape la fel ca si site-ul initial dar am fost mai atent la imaginea STAR. Sper sa fie ok de data asta.
Sus In jos
DStar

DStar


Mesaje : 111
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti

updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring EmptyVin Dec 03, 2010 9:08 pm

sute de artisti de cel mai inalt nivel sunt alaturi de Yamaha (instrumente muzicale, desigur, dar tot Yamaha)

Artists believe in Yamaha
Artistii cred in Yamaa
Sus In jos
Continut sponsorizat





updateuri www.moto1.ro/startouring Empty
MesajSubiect: Re: updateuri www.moto1.ro/startouring   updateuri www.moto1.ro/startouring Empty

Sus In jos
 
updateuri www.moto1.ro/startouring
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
STAR Touring Romania :: Cafenea :: Cum imbunatatim site-ul nostru?-
Mergi direct la: